+38 (067) 350 96 54

+38 068 510 61 55

Кольори

Якщо ви замовляєте поліграфію і ставили собі питання, чому кольори виглядають не такими соковитими, як на моніторі, то ця інформація для вас.
Вся правда в різниці сприйняття і специфіці колірних моделей CMYK і RGB.

З незрозумілими термінами розбираймось по черзі.

Колірна модель RGB (від англ. Red, Green, Blue) призначена для відображення на екранах і обумовлена тим, що кожен екранний піксель включає ці три джерела світла.

Чи можна надрукувати RGB?

Уявіть, ми створюємо макет обкладинки книги й використовуємо будь-які кольори. Вибираємо яскравий червоний, салатовий, кислотний помаранчевий. Що виходить, коли шедевр йде в друк? Принтер стикається з кольорами, які він не може отримати, шляхом змішування фарб. Результат виявляється непередбачуваним, і на виході ми отримаємо не те, що створили на екрані.

На допомогу приходить колірна модель CMYK. У цьому випадку зображення складається шляхом накладення чотирьох прозорих фарб — блакитної, пурпурової, жовтої та ключового кольору, яким найчастіше буває чорний.

Фактично CMYK на моніторі — імітація того, що вийде на папері під час друку.

Працюючи в CMYK, ми працюємо тільки з тими кольорами, які доступні в даній колірній моделі. Таким чином, на моніторі ми верстаємо і фарбуємо обкладинку книги будучи впевненими, що саме так вона і буде виглядати після друку.

Please follow and like us: